Zeptejte se násXe-Derma®

Xe-Derma® – BIOLOGICKÉ KRYTÍ RÁNY

Původním vědeckým záměrem předcházejícím vývoj přípravku XE-DERMA bylo najít speciální matrici pro kultivaci buněk in vitro. XE-DERMA je bezbuněčná prasečí dermis; je vyrobena z kožních štěpů, kdy po ostranění všech buněk zůstává matrix tvořená sítí kolagenních a elastických vláken. Využívá se jako dočasný sterilní kryt při léčbě různých akutních a chronických defektů kůže, který díky své jedinečné biologické 3D struktuře urychluje fyziologický proces hojení. Mezi její základní indikace patří léčba popálenin, léčba jiných akutních rán vyžadující re-epitelizaci (znovuvytvoření nejsvrchnější vrstvy kůže), jako např. velké pooperační rány či rozsáhlé odřeniny, a v neposlední řadě léčba chronických ran (bércové vředy, diabetická noha, proleženiny, a jiné) ve fázi, kdy je vyžadována podpora epitelizačního procesu.

Díky svému biologickému původu a technologii výroby XE-DERMA:

  • podporuje rychlý proces hojení a zkrácení celkové doby léčby a délky hospitalizace.
  • zabraňuje nadměrné tvorbě granulací a podporuje kvalitní proces epitelizace, což zajišťuje výborné dlouhodobé výsledky léčby a zvyšuje kvalitu života pacientů.
  • zajišťuje výrazný hemostatický efekt a minimalizaci ztráty tělních tekutin, především v prvních dnech po poranění, a snižuje riziko komplikací jako je např. prohloubení závažnosti popáleniny.
  • umožňuje minimalizovat počet převazů. Tím výrazně snižuje riziko infekce rány, bolestivost a spotřebu analgetik a anestetik, která jsou používána v souvislosti s výkonem převazu. Současně se díky tomu snižují náklady za zdravotní péči.
  • nabízí snadnou manipulaci, skladování při pokojové teplotě či dobu expirace 24 měsíců

Díky uvedeným vlastnostem a výhodám tak XE-DERMA představuje unikátní biotechnologický produkt, který zlepšuje kvalitu zdravotní péče.

 

Xe-Derma